Gemeenteraad en raad voor maatschappelijk welzijn

De gemeenteraad bestuurt de stad, de raad voor maatschappelijk welzijn (OCMW-raad) bestuurt het OCMW.

Sinds 2019 zijn de gemeenteraadsleden ook de raadsleden van het OCMW. Dit betekent dus dat voortaan dezelfde 29 raadsleden (onder wie zes schepenen en de burgemeester) beslissingen nemen voor de stad én voor het OCMW. De raadsleden worden om de zes jaar rechtstreeks verkozen door de inwoners van Herentals die ouder zijn dan 18.

De zittingen van de gemeenteraad en de raad voor maatschappelijk zijn altijd op dezelfde datum gepland, in opeenvolgende maar aparte zittingen. De zittingen vinden plaats in de raadzaal van het administratief centrum (Augustijnenlaan 30) en starten om 20 uur. In 2019 vinden de vergaderingen plaats op 25 januari (installatievergadering), 12 februari, 12 maart, 26 maart, 7 mei, 4 juni, 2 juli, 3 september, 1 oktober, 5 november, 3 december en 17 december.

De zittingen zijn toegankelijk voor iedereen. Als u graag de agenda van de gemeenteraad en de agenda van de raad voor maatschappelijk welzijn vooraf kent, dan kunt u een abonnement nemen op de nieuwsbrief van de stad. De agenda wordt ook op de website zelf aangekondigd, minstens zeven dagen voor de zitting.

Gemeenteraad van 26 maart 2019
Raad voor Maatschappelijk Welzijn van 26 maart 2019
Gemeenteraadscommissies
 
  • Woensdag 27 februari 2019
  • Woensdag 13 maart 2019
  • Woensdag 24 april 2019
  • Woensdag 29 mei 2019
  • Woensdag 26 juni 2019
  • Woensdag 28 augustus 2019
  • Woensdag 25 september 2019
  • Woensdag 30 oktober 2019
  • Woensdag 27 november 2019
  • Woensdag 11 december 2019

Volg de gemeenteraad en de raad voor maatschappelijk welzijn live!

Beluister de debatten van afgelopen vergaderingen (sinds 12 februari 2019)

Beslissingen van de gemeenteraad en de raad voor maatschappelijk welzijn

 

Bestuursakkoord

Decreet lokaal bestuur

Deontologische code van de gemeenteraad

Huishoudelijk reglement

Mien Van Olmen (CD&V)
Plassendonk 5 – 2200 Noorderwijk
014-27 74 46
0497-41 26 99
burgemeester.mien.van.olmen@herentals.be
Yoleen Van Camp (N-VA)
Marie Van Heterenplein 24 – 2200 Herentals
0497-08 00 71
Jan Michielsen (CD&V)
Goudbloemstraat 21/1 – 2200 Herentals
0468-18 00 33
Pascal Van Nueten (N-VA)
Moserstraat 7 – 2200 Herentals
0477-37 92 04
Patrik De Cat (CD&V)
Riddersberg 1 – 2200 Noorderwijk
Stefan Verraedt (N-VA)
Zavelstraat 60/102 – 2200 Herentals
0495-51 02 49
Peter Bellens (CD&V)
Beukenlaan 25 – 2200 Herentals
0479-30 91 41
Anne-Mie Hendrickx (sp.a)
Molenvest 26 – 2200 Herentals
0498-30 15 21
Jan Bertels (sp.a)
Roggestraat 12 – 2200 Noorderwijk
0478-26 14 54
Liese Bergen (sp.a)
Spekmolenstraat 53/101 – 2200 Herentals
0486-02 16 89
liese.bergen@yahoo.com
Vic Vervloesem (sp.a)
Koninkrijk 19 – 2200 Morkhoven
014-26 55 01
0494-46 52 62
victor.vervloesem@skynet.be
Els Sterckx (Vlaams Belang)
Kleine Markt 13 – 2200 Herentals
vlaamsbelangherentals@gmail.com
Peter Verpoorten (GROEN)
Hikstraat 21 – 2200 Herentals
0499-22 49 96
peter@advocatenverhaegen.be
Bart Michiels (CD&V)
voorzitter gemeenteraad en raad voor maatschappelijk welzijn
Bolwerkstraat 51 – 2200 Herentals
0496-62 65 17
bart@bartmichiels.be
Bieke Baeten (sp.a)
Vaartstraat 45 - 2200 Herentals
biekebaeten@hotmail.be
Rutger Moons (CD&V)
Kapittelbossen 11 – 2200 Herentals
0478-56 01 52
rutgermoons@gmail.com
Axana Ceulemans (N-VA)
Sint-Waldetrudisstraat 5 – 2200 Herentals
axana.ceulemans@n-va.be
Rob Lathouwers (sp.a)
Musketstraat 69 – 2200 Herentals
014-21 77 61
0479-58 98 42
rob.lathouwers@skynet.be
Evelyn Breugelmans (GROEN)
Poederleeseweg 186 – 2200 Herentals
evelyn.breugelmans@groenherentals.be
Nick Kraft (N-VA)
Molenstraat 70/102 – 2200 Morkhoven
Andreas Huyskens (N-VA)
Koepoortstraat 29 – 2200 Herentals
0498-10 60 70
andreashuyskens@yahoo.com
Jennis Wagemans (N-VA)
Braakveld 3 – 2200 Morkhoven
0495-86 45 59
jennis.wagemans@n-va.be
Eva Brandwijk (N-VA)
Kruisstraat 12 – 2200 Noorderwijk
011-25 57 56
0485-74 70 76
eva.brandwijk@n-va.be
Eva Kerkhofs (N-VA)
Albertstraat 38 – 2200 Noorderwijk
eva.kerkhofs@n-va.be
Susy Matthijs (GROEN)
Zandkapelweg 4 – 2200 Noorderwijk
0499-42 26 36
susy.matthijs@telenet.be
Bart Lamers (Stadslijst)
Schoutenlaan 4 – 2200 Herentals
bart.lamers@outlook.com
Lore Wagemans (sp.a)
Kruineikenplein 17 – 2200 Herentals
lore.wagemans@hotmail.com
Tom Sluyts  (Vlaams Belang)
Markgravenstraat 55 – 2200 Herentals
sluytstom84@gmail.com
Priscilla Van Thielen (Vlaams Belang)
Galgeveld 7 – 2200 Noorderwijk