×

Meer bladkorven in onze straten: stad en inwoners slaan de handen in elkaar

Gepost op maandag 14 september 2026

Herentals telt heel wat prachtige bomen die kleur en leven brengen in het straatbeeld en – niet onbelangrijk – voor verkoeling zorgen in de zomer. Ze zijn waardevol voor mens en natuur, maar in de herfst zorgen de vallende bladeren soms voor hinder. Stoepen kunnen glad worden en rioolkolken raken sneller verstopt. Dat maakt de herfstperiode bijzonder druk voor de Herentalse stadsdiensten. 

Gelukkig steken ook veel inwoners graag de handen uit de mouwen. Zij ruimen vrijwillig bladeren van bomen op het openbaar domein op en kunnen die achterlaten in bladkorven langs de kant van de weg. Deze herfst laat het stadsbestuur op 211 plaatsen bladkorven zetten. De plaatsen werden geselecteerd op basis van de criteria en ervaringen van de afgelopen jaren.

De stadsdiensten staan in voor het ledigen van de korven. In straten zonder bladkorven nemen zij het vegen van de bladeren op zich. Bijkomende aanvragen van inwoners zijn welkom, maar worden beoordeeld in overleg met de stedelijke werkplaats. 

De bladkorven zijn alleen bedoeld voor bladeren van bomen die op het openbaar domein staan. Bladeren van bomen of struiken op privégrond verwerkt u zelf: in de gft-bak, via compostering of door ze naar het recyclagepark te brengen.

Laat afgevallen bladeren gerust liggen onder heesters en vaste planten. Ze beschermen de wortels tegen vorst, verbeteren het bodemleven en houden de bodem langer vochtig.