Gemeenteraad

De gemeenteraad bestuurt de stad. Herentals heeft 29 gemeenteraadsleden, onder wie zes schepenen en de burgemeester. Ook de OCMW-voorzitter is lid van de gemeenteraad, als zevende schepen met enkel een raadgevende stem. De gemeenteraadsleden worden om de zes jaar rechtstreeks verkozen door de inwoners van Herentals die ouder zijn dan 18.

De gemeenteraad vergadert in principe elke eerste dinsdag van de maand, om 20 uur, in de raadzaal in het administratief centrum. In 2018 vinden de vergaderingen plaats op 6 februari, 6 maart, 27 maart, 8 mei, 5 juni, 3 juli, 4 september, 2 oktober, 6 november, 27 november en 11 december.

De zitting is toegankelijk voor iedereen. Als u graag de agenda van de gemeenteraad vooraf kent, dan kunt u een abonnement nemen op de nieuwsbrief van de stad. Ook aan de infoborden voor het administratief centrum, kunt u de agenda raadplegen. De agenda wordt minstens zeven dagen voor de zitting aangekondigd.

Jan Bertels (sp.a)
Roggestraat 12 – 2200 Noorderwijk
0478-26 14 54
burgemeester.jan.bertels@herentals.be
Mien Van Olmen (CD&V)
Plassendonk 5 – 2200 Noorderwijk
0497-41 26 99
schepen.mien.van.olmen@herentals.be
Ingrid Ryken (CD&V)
Wuytsbergen 82 – 2200 Herentals
0476-23 67 37
schepen.ingrid.ryken@herentals.be
Liese Bergen (sp.a)
Spekmolenstraat 53/101 – 2200 Herentals
0486-02 16 89
schepen.liese.bergen@herentals.be
Jan Michielsen (CD&V)
Goudbloemstraat 21/1 – 2200 Herentals
0468-18 00 33
schepen.jan.michielsen@herentals.be
Anne-Mie Hendrickx (sp.a)
Molenvest 26 – 2200 Herentals
schepen.anne-mie.hendrickx@herentals.be
 
Bieke Baeten (sp.a)
Vaartstraat 45 – 2200 Herentals
0479-72 89 53
schepen.bieke.baeten@herentals.be
Fons Michiels (met raadgevende stem) (CD&V)
Kapelstraat 74 – 2200 Morkhoven
0475-56 10 32
alfonsmichiels@ocmwherentals.be
Daniël Marcipont (Vlaams Belang)
Trosstraat 14 – 2200 Herentals
0494-57 64 78
daniel.marcipont@provincieantwerpen.be
Victor Vervloesem (sp.a)
Koninkrijk 19 – 2200 Morkhoven
0494-46 52 62
victor.vervloesem@skynet.be
Erik Vervoort (sp.a)
Sint-Waldetrudisstraat 25 – 2200 Herentals
0496-23 31 38
erik_vervoort@yahoo.com
Els Sterckx (Vlaams Belang)
Kleine Markt 13 – 2200 Herentals
els.sterckx@hotmail.com
Bart Michiels (CD&V)
Bolwerkstraat 51 – 2200 Herentals
0496-62 65 17
bartmichiels@telenet.be
Ludo Van den Broeck (CD&V)
Schransstraat 15 – 2200 Morkhoven
0471-40 38 79 
vandenbroeckludo@telenet.be
Patrik De Cat (CD&V)
Riddersberg 1 – 2200 Noorderwijk
patrik.decat@deca.be
Peter Verpoorten (GROEN)
Hikstraat 21 – 2200 Herentals
0499-22 49 96
verpoortenp@hotmail.com
Guy Verellen (N-VA)
Kapittelbossen 10 – 2200 Herentals
0486-76 08 09
guy.verellen@n-va.be
Stefan Verraedt (N-VA)
Zavelstraat 60/102 – 2200 Herentals
0495-51 02 49
stefan_verraedt@hotmail.com
Jo Cleymans (N-VA)
Morkhovenseweg 103 – 2200 Noorderwijk
0479-69 69 91
jocley@hotmail.com
Koen Laureys (N-VA)
Kolveniersstraat 9 – 2200 Herentals
0493-06 57 07
koenraad.laureys@hotmail.com
Dirk Van Thielen (HNM)
Cardijnlaan 17/1 – 2200 Herentals
014-24 70 00
dirkvanthielen@meerhnm.be
Kathleen Laverge (N-VA)
Kapelstraat 53 – 2200 Morkhoven
jrtpurcell@gmail.com
Hubert Vanooteghem (N-VA)
Zwanenberg 18 – 2200 Herentals
014-21 65 35
hubert.vanooteghem@skynet.be
Lieve Snauwaert (GROEN)
Romeroplein 8/302 – 2200 Herentals
0486-72 66 50
lieve.snauwaert@telenet.be
Rutger Moons (CD&V)
Kapittelbossen 11 – 2200 Herentals
0478-56 01 52
rutgermoons@gmail.com
Jasmine Tegenbos (N-VA)
Lichtaartseweg 245/2
0497-64 76 60
jasminetegenbos@hotmail.com
Pieter Laureys (N-VA)
Krakelaarsveld 8 – 2200 Herentals
0498-42 12 72
pieter.laureys@n-va.be
Rob Lathouwers (sp.a)
Musketstraat 69 – 2200 Herentals
0479-58 98 42
rob.lathouwers@skynet.be
Roald Deckers (CD&V)
Lierseweg 148/102 - 2200 Herentals
0479-69 71 83
roalddeckers@hotmail.com
 
 
Ariane Spruyt (sp.a)
Velodroomstraat 21 - 2200 Herentals
0495-94 48 06